חוזה מכר דירה – על מטרתו וחשיבותו

כל מי שמחפש חוזה מכר דירה, עתיד למצוא מגוון חוזים לדוגמא ברשת האינטרנט. יחד עם זאת, מכיוון שמכירת דירה טומנת בחובה עסקה גדולה ומערבת סכומי כסף גדולים, קיימת חשיבות גבוהה, לא להתבסס אך ורק על אותן דוגמאות כלליות ולגייס עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה, אשר יסייע בעריכת החוזה. 

 

אז מה זה חוזה מכר דירה?

מדובר בחוזה אשר ייעודו לשמש את האנשים אשר מוכרים או קונים דירה וייעודו להגן על האינטרסים של 2 הצדדים המעורבים בעסקה (הצד הקונה והצד המוכר) בצורה המרבית. 

החוזה עצמו הינו ארוך ומורכב מעשרה סעיפים מרכזיים ועוד עשרות רבות של תתי סעיפים. 

הסעיפים בחוזה זה אמורים להיות מותאמים באופן פרטני לאותה הדירה. 

 

הפרטים הנכללים בחוזה

בין הפרטים המצוינים בחוזה מכר דירה: הפרטים האישיים של כל אחד מהצדדים, הצהרות הצדדים, התחייבויות המוכרים, פיצויים המוסכמים על שני הצדדים במקרה של ביטול החוזה, הגדרת התמורה ומועד מסירת הדירה. לכל פרט שכזה יש חשיבות והשפעה על העסקה ולכן, חשוב שהוא יהיה מודגש ויקבל את תשומת הלב הראויה בחוזה. 

חוזה מכר דירה | טפר ושות' עורכי דין

 

תפקידו של עורך הדין

כאשר זה נוגע לעריכה של חוזה מכר דירה, לעורך הדין יש תפקיד חשוב ומשמעותי בהליך ניסוח החוזה והתאמתו לסוג העסקה. 

עורך דין מקצועי ומנוסה, אמור לוודא שהחוזה לוקח בחשבון את האינטרסים של 2 הצדדים ולמעשה, מונע מקרים עתידיים של אי הבנות, הפסדים כספיים או סכסוכים משפטיים. 

מהסיבה הזאת, לבחירת עורך הדין, שברוב המקרים לצד הטיפול בחוזה, ילווה את לקוחותיו בעוד שורה ארוכה של פעולות אותן יש לבצע במסגרת קנייה או מכירה של דירה, תהיה השפעה רבה על הדרך בה העסקה תצא אל הפועל. 

אם גם אתם נמצאים בהליך רכישה או מכירת דירה וכחלק מכך, זקוקים לשירותי עורך דין מקרקעין מקצועי, הן בניסוח חוזה מכר דירה והן בכל השלבים האחרים המהווים חלק מהתהליך, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה. 

מוזמנים ליצור קשר עם עורך הדין יצחק טפר ולהבטיח לעצמכם את הליווי המקצועי והאיכותי ביותר בתהליך מכירה או רכישת דירה.