החשיבות בייעוץ משפטי בסוגיית גירושין חלוקת רכוש

גירושין חלוקת רכושההחלטה על צעד של גירושין הינה קשה ומורכבת. מדובר בהליך המחייב התייחסות להיבטים רבים שאחד המרכזיים שבהם הינו נושא חלוקת הרכוש. חלוקת רכוש בהליך גירושין עלולה לעורר מחלוקות, שכן רכוש מהווה סמל וכוח ביטחוני פיננסי ואישי. נושא חלוקת רכוש בעת פרידה של בני זוג מלווה לעתים ברגשות וכעסים עזים ומשום כך, חשוב להתייעץ ולקבל סיוע משפטי של עורך דין מומחה בתחום. תחום גירושין חלוקת רכוש כולל מגוון רחב של סוגיות משפטיות ועל מנת למצות את זכויותיכם בצורה מיטבית, חשוב להסתייע בשירותים משפטיים של גורם מקצועי מוסמך.

ליווי משפטי בהליך גירושין חלוקת רכוש

במסגרת הליך הגירושין, על בני הזוג להכריע בסוגיית חלוקת הרכוש. בני זוג המקיימים תא משפחתי, צוברים לאורך השנים רכוש וממון ונושא חלוקת הרכוש מעוגן בחור יחסי ממון. החוק קובע מצב ברירת מחדל הקרוי הסדר איזון משאבים הקובע חלוקה שוויונית של הרכוש בין בני הזוג, אולם במקרים רבים אין הסכמה או שחלוקת הרכוש השוויונית אינה משקפת למשל כאשר לאחד הצדדים יש רכוש רב יותר. אחד הכלים לניהול הליך גירושין חלוקת ממון הינו עריכת הסכם ממון שהינו בעל תוקף חוקי והוא מאושר על ידי ערכאה משפטית. הסכם ממון מעגן את נושא חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה וזאת לאחר שהגיעו להסכמה. הגשת תביעה בנושא חלוקת רכוש אפשרית בשתי דרכים: האחת היא הגשת תביעה לבית הדין הרבני והדרך השנייה היא פנייה לבית המשפט לענייני משפחה. במקרים בהם קיימת מחלוקת, ניתן לפנות להליך גישור כחלופה לניהול ההליך בערכאות המשפטיות.

עורך דין מומחה בתחום גירושין וחלוקת רכוש

משרד עורך הדין יצחק טפר מתמחה במתן שירותים משפטיים מקצועיים בתחום הפיננסי, מקרקעין, דיני חברות ודיני משפחה. צוות המשרד ילווה אתכם לאורך כל שלבי הליך הגירושין המורכב וזאת מתוך מתן מענה לסוגיה המורכבת של חלוקת רכוש. נושא גירושין חלוקת רכוש הינו רגיש ועלול לעורר מחלוקות, הליווי המשפטי נועד להגיע להבנות בין הצדדים וזאת תוך שמירה על האינטרסים והזכויות של הלקוח בצורה מיטבית.